Aerobik klub Zlín, z.s. je podporován statutárním městem Zlínem.

V září jsme zahájili novou cvičební sezónu. Podívejte se na naši nabídku a pokud si vyberete, vyplňte prosím přihlášku.
Nově jsme pro velký zájem zařadili lekce pro děti 7-8 let a to v úterý 16,30-17,30.
Odešlete ji na mail aerobikklubzlin@seznam.cz. Od pondělí 11.září probíhají ukázkové hodiny, kde si ověříte, zda jste našli pro své dítě to pravé.
A připravili jsme novinku – cvičení na šálách pro děti od 7-15 let. Lektorka Tereza Václavková, kurz bude probíhat každé pondělí 15,20-16,10h. a pro velký zájem otevíráme i lekci od 16,10-17,00. V obou hodinách máme poslední dvě místa, tak neváhejte.


Rádi vás uvidíme!

Závodníci jsou jen špičkou ledovce
Cílem našich kurzů pro předškoláky je vytvoření základních pohybových návyků, správné držení těla, dýchání, základy gymnastiky, pohybové hříčky doplněné básničkami, miniaerobik. Nejmenší děti se poprvé dostávají do nového kolektivu, snažíme se proto, aby je cvičení bavilo a měly z něj radost. Se stoupajícím věkem zvyšujeme nároky zejména co se týče jejich obratnosti s nářadím (balón, švihadlo, atd.) i bez něj (kotoul, běh, výskoky, atd.) Náplní lekcí proto není pouze aerobik, ale i gymnastika, atletika, míčové hry.

Pro naše kurzy není nutný pohybový talent, naopak, rádi bychom přiblížili krásu sportu právě těm, kteří se mu zdánlivě vyhýbají. Naše kurzy jsou doplňkem aktivit jako hudebka, výtvarka, knihovna. Nesnažíme se ze všech vychovávat závodníky, klademe jen takové nároky, které děti bez problémů zvládnou a pohyb se jim nezprotiví. Nicméně pokud dítě projeví závodncké schopnosti, určitě si jej všimneme a nabídneme rodičům účast v některém ze závodních kurzů.

 • street dance pro děti 8-12let
 • Výuka základů hip hopu, pohybová průprava na základě gymnastiky, taneční choreografie pro začátečníky, vystoupení na nejrůznějších akcích. Výuka probíhá v tělocvičně 10.ZŠ Dřevnická každé pondělí 13,30-14,30. Přikládáme přihlášku

  lektorka:Radana Mejzlíková

  Pro děti z kurzů do 12 let je pořádán vánoční karneval » probíhá v běžných lekcích kurzu a vždy měsíc předem jsou rodiče informováni o tématu /měli jsme „vodní svět“, „strašidla“, „čertovské běsnění“, …/ tak, aby včas mohli vytvořit pro své dítě masku.

  • kurzy středně pokročilé a závodní pro věkové kategorie 7-9, 10-12, 9-11, 11-13, 14-16 let

  Lekce tohoto kurzu se již více blíží tréninkům » oproti základním kurzům je více pozornosti věnováno technice cvičení, jsou zde zařazeny i silové cviky a prvky zdokonalující flexibilitu dítěte /protahování/ » všechny kurzy tedy obsahují úvodní zahřátí – rozcvičku /ta může být formou krátké aerobní sestavy nebo i formou pohybových her/ » v těchto kurzech již požadujeme od dětí dobré obutí – nejlépe speciální aerobní tenisky a v každém případě dodržování pitného režimu » dětem nabízíme účast na aerobních závodech, případně na soustředěních » již v těchto kurzech děti ve druhém pololetí školního roku nacvičují společnou skladbu – pódiové vystoupení, pro které pořizujeme dětem jednotné oblečení /500,- až 1000,- Kč/ s tímto výdajem je nutno počítat. Přípravky máme v gymnastickém aerobiku (pondělí a čtvrtek 17-18h.) a v klasickém aerobiku FISAF (pondělí, středa a pátek 16-17h.) a jsou určeny pro děti 6-9 let.

  Holky z gymnastického aerobiku slavily i s trenérkou Hankou Vánoce.